شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۲
کد مطلب : 5123

کاهش قیمت طلا و سکه تا کجا ادامه خواهد داشت؟

قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار در ۱۰ روز حدود ۲۰۰ هزار تومان ریخت و از مرز سه میلیون پایین آمد. با ادامه این روند عقب‌نشینی طلا تا محدوده دو میلیون و ۶۷۸ هزار تومان دور از دسترس نیست
کاهش قیمت طلا و سکه تا کجا ادامه خواهد داشت؟
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ۲ فوریت، قیمت طلا و سکه از ۱۰ روز قبل در مسیری که من و شما دوست داریم، حرکت کرده است.
هر گرم طلا ۱۸ عیار به‌جای مرز سه میلیون تومان، در محدوده دو میلیون و ۷۵۵ معامله می‌شود و سکه امامی که تا یکقدمی کانال ۳۴ میلیون پیش رفته بود، فعلا بیشتر از ۳۲ میلیون و تقریبا ۵۰۰ هزار تومان مشتری ندارد. فروکش کردن تب دلار و اقدامات که اخیرا بانک مرکزی در راستای سروسامان دادن به وضعیت بازار طلا انجام داده، مهمترین عوامل کاهش قیمت طلا در این مقطع به‌شمار می‌روند و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد با ادامه این روند می‌توانیم به عقب‌نشینی طلا ۱۸ عیار تا محدوده دو میلیون و ۶۷۸ هزار تومان امیدوار باشیم.
قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار؛ کاهش ۱۹۸ هزار تومانی در ۱۰ روز
کاهش قیمت طلا که از روز ۱۱ بهمن امسال آغاز شده، در جریان معاملات نیمه‌رسمی امروز شنبه ۲۱ بهمن ادامه پیدا کرد.
هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز شنبه ۲۱ بهمن حوالی ساعت سه عصر معادل دو میلیون و ۷۵۵ هزار تومان معامله شد که به‌معنی افت ۳۳ هزار تومانی درمقایسه با آخرین خریدوفروش‌های بازار در هفته گذشته است.
کاهش قیمت طلا ۱۸ عیار حالا با احتساب اتفاقاتی که در ۱۰ روز گذشته در بازار رخ داده، دقیقا به ازای گرم ۱۹۸ هزار تومان محاسبه می‌شود و اگر روند بازار کماکان بر وفق مراد من و شما باشد، می‌توانیم به عقب رفتن نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار تا محدوده دو میلیون و ۷۲۸ هزار تومان امیدوار باشیم و پیش‌بینی‌های خوشبینانه از رقم دو میلیون و ۶۷۸ هزار تومان برای هر گرم طلا ۱۸ عیار در روز‌های پیش‌رو حکایت دارد.
قیمت سکه امامی؛ کاهش یک میلیون و ۴۶ هزار تومانی در ۱۰ روز
کاهش قیمت طلا در روز‌های گذشته تاثیرش را به‌وضوح در معاملات سکه‌های طلا نشان داده است. سکه امامی که ۱۰ روز قبل به‌شکل تکفروشی ۳۳ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان به‌کار خودش پایان داد و آن روز برای ساعاتی در محدوده ۳۴ میلیون آفتابی شد، شنبه ۲۱ بهمن بیشتر از ۳۲ میلیون و ۵۸۵ هزار تومان خریدار نداشت.
قیمت سکه امامی با این اوصاف همزمان با کاهش قیمت طلا در ۱۰ روز گذشته، یک میلیون و ۴۶ هزار تومان عقب رفته است.
قیمت سکه امامی در این مدت معادل ۳.۱ درصد تنزل داشته و با ادامه این روند، جایگاه ۳۱ میلیون و ۶۵۶ هزار تومان برای سکه امامی در روز‌های پیش‌رو قابل پیش‌بینی است.
نیم‌سکه بهار آزادی؛ کاهش ۹۱۰ هزار تومانی در ۱۰ روز
نیم‌سکه بهار آزادی ۱۰ روز قبل آماده عبور از مرز ۱۹ میلیون بود، اما امروز شنبه ۲۱ بهمن نهایتا ۱۷ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد.
قیمت نیم‌سکه بهار آزادی در این مدت دقیقا ۹۱۰ هزار تومان پایین آمده و نیم‌سکه‌ای که ۱۰ روز قبل با نرخ ۱۸ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان به‌فروش رسید، امروز در محدوده ۱۷ میلیون معامله شد.
قیمت نیم‌سکه بهار آزادی با این اوصاف در این مدت ۴.۸ درصد تقلیل پیدا کرده که این میزان افت قیمت، نسبت به کاهش قیمت سکه امامی بیشتر است.
ربع‌سکه بهار آزادی؛ کاهش ۷۵۰ هزار تومانی در ۱۰ روز
ربع‌سکه بهار آزادی نسبت به بقیه سکه‌ها در ۱۰ روز گذشته ریزش بزرگتری را متحمل شده است.
قیمت ربع‌سکه بهار آزادی در حدفاصل ۱۱ بهمن تا ۲۱ بهمن از ۱۱ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان به ۱۱ میلیون و ۹۰ هزار تومان برگشته و در این مدت شاهد افت ۷۵۰ هزار تومانی قیمت ربع‌سکه بودیم.
کاهش ۷۵۰ هزار تومانی قیمت ربع‌سکه، به‌معنی ریزش ۶.۳ درصدی ارزش آن است و این بیشترین میزان افت قیمت بین انواع سکه‌های طلا به‌حساب می‌آید.
سکه گرمی؛ کاهش ۳۲۰ هزار تومانی در ۱۰ روز
سکه گرمی همزمان با وقایع غیرمنتظره بازار طلا در دهه اول بهمن امسال مجال قدم گذاشتن در کانال شش میلیون را پیدا کرد، اما امروز نرخ فروش سکه گرمی به‌شکل متوسط پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به ثبت رسید.
قیمت سکه گرمی به‌طور دقیق ۳۲۰ هزار تومان در این چند روز کاهش پیدا کرد و حالا نسبت به روز ۱۱ بهمن که سکه گرمی به‌شکل تکفروشی شش میلیون و ۱۷۰ هزار تومان به فروش رسید، شاهد افت ۵.۱ درصدی این عدد هستیم.
مقایسه قیمت طلا و ارز نسبت به ۱۰ روز قبل
انواع سکه و طلا قیمت 11 بهمن قیمت 21 بهمن میزان کاهش درصد کاهش
هر گرم طلا 18 عیار دو میلیون و 953 هزار تومان دو میلیون و 755 هزار تومان 198 هزار تومان کاهش 6.7 درصد کاهش
سکه امامی 33 میلیون و 631 هزار تومان 32 میلیون و 585 هزار تومان یک میلیون و 46 هزار تومان 3.1 درصد کاهش
نیم‌سکه بهار آزادی 18 میلیون و 860 هزار تومان 17 میلیون و 950 هزار تومان 910 هزار تومان کاهش 4.8 درصد کاهش
ربع‌سکه بهار آزادی 11 میلیون و 840 هزار تومان 11 میلیون و 90 هزار تومان 750 هزار تومان کاهش 6.3 درصد کاهش
سکه گرمی شش میلیون و 170 هزار تومان پنج میلیون و 850 هزار تومان 320 هزار تومان کاهش 5.1 درصد کاهش
انتهای پیام/.
https://2foriat.ir/vdcc.iqpa2bqs1la82.html
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین