يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۰
کد مطلب : 6079

(ویدیو) سد کوثر سرریز شد

مدیر اداره بهره‌برداری و نگهداری سد کوثر گچساران با بیان اینکه هم‌اکنون سد کوثر گچساران سرریز شده است، گفت: «دبی آب رهاسازی‌شده سد کوثر از ۳۰ به ۱۰۰ مترمکعب در ثانیه در چند روز گذشته افزایش یافته و این اقدام در راستای مدیریت و مهار سیلاب های لحظه ای انجام شده است.»
(ویدیو) سد کوثر سرریز شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ۲ فوریت، اکبری خدری روز یکشنبه در گفتگویی اختصاصی با بیان اینکه حجم ذخیره آب سدکوثر اکنون ۵۴۷ میلیون متر مکعب است گفت: گنجایش مخزن این سد ۵۴۷ متر مکعبی می‌باشد که پُر شده است.
به گزارش ایرنا، وی بیان کرد: میزان ورودی آب به این سد هم اکنون ۶۹ متر مکعب بر ثانیه و دبی رها سازی این سد نیز به ۱۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسیده است.
خدری با بیان اینکه نرمال تراز مخزن بتنی این سد از سطح دریا ۶۲۵ متر می‌باشد، گفت: هم اکنون تراز این سد بیش از ۶۲۵ متر است.
وی ابراز کرد: میزان بارندگی در ایستگاه هوا شناسی سد کوثر در سال آبی جاری ۴۳۹ میلی متر گزارش شده است.
خدری با بیان اینکه در سیلاب‌های چند روز گذشته بیش از ۳۰ میلیون متر مکعب آب پشت سد کوثر ذخیره شد ادامه داد: در بارندگی‌های اخیر بیش از ۲۹ میلیون متر مکعب آب از سد کوثر رها سازی شد.
مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: ۳۸۴ میلیون متر مکعب آب در سال آبی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ (از مهر ماه سال گذشته تاکنون) از سد کوثر گچساران برای مصارف مختلف رها ساری شد.
وی بیان کرد: میزان ورودی آب سدکوثر در گچساران در سال آبی جاری ۴۴۰ میلیون متر مکعب است.
خدری با بیان اینکه در تابستان امسال برای تامین آب پایداری شرب، کشاورزی، صنعت و زیست محیطی هیچ گونه مشکلی نخواهیم داشت ابراز کرد: سد کوثر یک سد مهم و استراتژیک است که آب بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کشور را تامین می‌کند.
خدری ادامه داد: سد کوثر آب آشامیدنی ۲۰ شهر و ۲ هزار روستا در استان‌های جنوبی کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و فارس را تأمین می‌کند.
شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
انتهای پیام/.
https://2foriat.ir/vdcd.5092yt0zna26y.html
نام شما
آدرس ايميل شما