سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۷
کد مطلب : 6110

وزیردفاع: سامانه های حوزه پدافندی دفاع کشور را تضمین می کند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:در حوزه پدافندی، چه در ارتفاع پست و چه در ارتفاع میانی و بلند، سامانه هایی داریم که می تواند دفاع کشور را تضمین کند.
وزیردفاع: سامانه های حوزه پدافندی دفاع کشور را تضمین می کند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی 2فوریت،از وزارت دفاع، امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی با بیان اینکه وزارت دفاع یک مجموعه بسیار بزرگ در حوزه های فنی، تسلیحاتی تجهیزاتی و خدماتی است، افزود : شهید آیت الله رئیسی همواره دستاورد های این وزارت خانه را به صورت عمومی و یا اختصاصی مورد بازدید قرار می داد که این موضوع باعث روحیه مضاعف متخصصان داخلی می شد.
وزیر دفاع با بیان اینکه شهید آیت الله رئیسی اعتقاد داشت که دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در کشور باید مورد حمایت جدی قرار بگیرند، افزود: در این خصوص باید بودجه های تحقیقاتی افزایش پیدا می کرد تا کارهای بیشتری در حوزه صنعت دفاعی تعریف کنیم که باحمایت شخص رئیس جمهور در بودجه های تحقیقاتی رشد چند برابری ایجاد شد که باعث دستاورد های بسیار زیادی در این حوزه شد.
سرتیپ آشتیانی درباره سفر های خارجی شهید آیت الله رئیسی گفت: در این سفرها زمینه هایی را برای ارائه دستاورد های وزارت دفاع به کشور های مستقل ارائه می کرد و براساس برقراری ارتباط با آن کشور ها، زمینه صادرات فراهم می شد و همین موضوع باعث شد تا در این حوزه رشد ۳ برابری داشته باشیم.
وزیر دفاع با بیان اینکه در حوزه پدافندی، چه در ارتفاع پست و چه در ارتفاع میانی و بلند، سامانه هایی داریم که می تواند دفاع کشور را تضمین کند، افزود: تولید محصولات دفاعی کار وزارت دفاع است و تکثیر آن ها بر عهده دولت است که این حمایت و پشتیبانی با نگاه خود شهید آیت الله رئیسی طی این ۳ سال به نحو احسن انجام شد.
سرتیپ آشتیانی با بیان اینکه هر تصمیمی که در حوزه های راهبردی و کلان کشور اتخاذ می شود به طور حتم باید در شورای عالی امنیت ملی مطرح شود، افزود :در این جلسات افراد در حوزه های مختلف دیدگاه های تخصصی خودشان را اعلام می کنند و اینکه شخصی بتواند با وجود آراء ونقطه نظرات متفاوت و متضاد این افراد تصمیم درستی بگیرد کار بسیار مهمی است که شهید آیت الله رئیسی این کار را به خوبی انجام می داد.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور شهید در تلاش بود تا یک حکمرانی توام با اقتدار و ارتباط با مردم را در نظام مقدس جمهوری اسلامی تثبیت کند، افزود: در طول دولت سیزدهم به مردم الگوی بسیار خوبی از خدمت رسانی ارائه شد و ایجاد اقتدار جمهوری اسلامی در صحنه های منطقه ای و بین والمللی یکی از دستاوردهای رئیس جمهور شهید بود.
وزیر دفاع با بیان اینکه مجموعه حرکتی که در طول این ۳ سال در وزارت دفاع انجام شده یک کار جهشی بوده است، افزود: نیروهای جوان ما، نیروهای باهوش و مستعدی هستند که آینده روشنی را برای کشورمان می سازند و اعتقاد ما این است که این مسیر باید استمرار پیدا کند، چراکه استمرارش به نفع نظام و مردم است.
 
 
https://2foriat.ir/vdcj.vemfuqevysfzu.html
نام شما
آدرس ايميل شما