شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۹
کد مطلب : 5127

ترافیک سنگین در قشم و گیلان و کمبود جا در بوشهر

دبیر ستاد مرکزی خدمات سفر از ترافیک سنگین مسافران در استان گیلان، شهر بندرعباس و همچنین جزیره قشم و از کمبود جا برای اقامت مسافران در استان بوشهر خبر داد.
ترافیک سنگین در قشم و گیلان و کمبود جا در بوشهر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ۲ فوریت، مصطفی فاطمی، مدیرکل توسعه گردشگری داخلی و دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با رصد آخرین وضعیت سفر‌ها در استان‌ها در تعطیلات ۲۲ بهمن، گفت: بررسی‌ها حاکی از این است که بیشتر استان‌ها با حجم قابل توجه مسافر مواجه هستند. در استان‌های غربی ضریب اشغال اقامتگاه‌های رسمی روی ۷۰ درصد است. به ترتیب استان‌های کردستان، همدان، کرمانشاه و لرستان مورد توجه بیشتر مسافران قرار گرفته‌اند. استان آذربایجان شرقی نیز با حجم قابل توجهی از مسافران روبه‌روست.
به گزارش ایسنا، او اضافه کرد: در بین استان‌های غربی، ضریب اِشغال اقامتگاه‌های استان کردستان به نسبت بقیه بالاتر است.
دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همچنین ترافیک خودرو‌های مسافران در برخی استان‌های جنوبی را سنگین گزارش کرد و افزود: در استان هرمزگان، ظرفیت اِشغال تخت به حدود ۹۵ درصد رسیده و بیشترین مشکل در این استان، ترافیک سنگین مسافران در «بندر پل» گزارش شده است، که به خاطر لندینگ‌کرافت‌هایی است که مسافران را به جزیره قشم انتقال می‌دهند. در ورودی شهر بندرعباس هم ترافیک پرحجم گزارش شده، که البته روان است.
فاطمی ادامه داد: در استان بوشهر تمام اقامتگاه‌ها از مسافر پر شده‌اند و توصیه می‌شود مسافران شهر‌های مکمل در این استان مثل دشستان را جایگزین کنند و یا شهر‌های استان خوزستان را برای سفر و اقامت درنظر بگیرند که هنوز گنجایش پذیرش مسافر را دارند. مسافرانی که این روز‌ها سمت بوشهر سفر می‌کنند حتما این شرایط را مدنظر داشته باشند.
دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اضافه کرد: حجم ترافیک مسافری از سمت شیراز به بوشهر سنگین گزارش شده است.
فاطمی گفت: در استان‌های شمالی کشور، گیلان و مازندران حجم مسافر قابل توجه است، ولی با توجه به ترافیک سنگین خودرو‌ها در ورودی گیلان، پیش‌بینی می‌شود از امشب مسافران در این استان با مشکل اسکان مواجه شوند، ولی توصیه‌های لازم به ستاد اجرایی سفر در گیلان شده تا امکانات بیشتری را برای خدمات‌رسانی به مسافران تجهیز کنند.
برخی از استان‌ها در غرب و جنوب کشور، درحالی با ازدحام مسافران مواجه شده‌اند و پیش‌بینی برخی کمبود‌ها در بعضی از مناطق شده است، که چندی پیش در ستاد هماهنگی خدمات سفر با آسیب‌شناسی سفر‌ها در تعطیلات ماه‌های منتهی به پایان سال، برای اتخاذ تدابیری، به‌ویژه برای اسکان و حمل و نقل مسافران، تأمین مواد غذایی مخصوصا نان و همچنین سوخت در استان‌های پرمسافر تاکید شده بود.
انتهای پیام/.
https://2foriat.ir/vdcg.x9nrak9qupr4a.html
نام شما
آدرس ايميل شما