دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۳
کد مطلب : 5145

سفر هیأت حاکمه طالبان به ایران برای نجات تالاب هامون

معاون رئیس‌جمهور از سفر مسئولان محیط زیستی هیات حاکمه طالبان به ایران برای بررسی وضعیت تالاب هامون خبر داد.
سفر هیأت حاکمه طالبان به ایران برای نجات تالاب هامون
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ۲ فوریت، علی سلاجقه معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره آخرین اقدامات دولت برای دریافت حقابه تالاب هامون گفت: در زمینه تامین حقابه تالاب هامون رایزنی‌ها مرتب انجام می‌شود و امیدواریم در این راستا به تفاهماتی برسیم.
به گزارش ایرنا، وی افزود: قرار بود بخش محیط زیست هیات حاکمه افغانستان به ایران بیایند تا در زمینه شرایط تالاب هامون و دریافت حقابه مذاکره کنیم. در این راستا آخرین مکاتبات هم انجام شده تا در اولین فرصت به کشور ما سفر کنند و هرچه زودتر به نتایجی برسیم و کار‌های عملیاتی را آغاز کنیم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: امیدواریم بارندگی‌ها مناسب باشد که بتوانیم با همکاری کشور همسایه اقدامات مناسبی برای رسیدن آب به هامون انجام دهیم و شرایط این تالاب تا حدودی بهبود یابد.
وی با اشاره به اینکه هنوز زمان سفر گروه طالبانی به ایران مشخص نشده است، ادامه داد: این کار‌ها با همکاری وزارت خارجه انجام می‌شود و در این زمینه تعامل خوبی میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت خارجه وجود دارد.
سلاجقه با اشاره به اظهار نظرش درباره نقش سازمان‌های بین‌المللی در زمینه مسائل محیط زیستی ایران گفت: با توجه به تحریم‌ها، سازمان‌های بین‌المللی زیاد به اینگونه مسائل ورود نمی‌کنند. گلایه ما هم از همین است، چون سازمان‌های بین‌المللی باید به تکالیف خود عمل کنند.
انتهای پیام/.
https://2foriat.ir/vdcg.t9nrak9qnpr4a.html
نام شما
آدرس ايميل شما